4 interesujące fakty o tatuażach wykonywanych białym tuszem, które powinieneś wiedzieć!

Obecnie w internecie artyści prześcigają się w niezwykłych stylach tatuażu. Czasy, kiedy popularnością cieszyły się jedynie wykonywane czarnym tuszem zawijasy, chińskie litery czy dmuchawce już dawno minęły. Dziś pasjonaci tatuaży mogą wybierać spośród wielu niepowtarzalnych stylów artystów, którzy z chęcią wykonują projekt dostosowany do indywidualnych preferencji klienta, nie zapominając przy tym o własnej wizji.

Jedną z tatuażowych nowinek są dzieła wykonywane białym tuszem. Czym się wyróżniają?


1. Tatuaż jak podskórna pieczątka.

Biały tatuaż w zależności od indywidualnego odcienia skóry, jest znacznie mniej widoczny od tradycyjnego, czarnego odpowiednika. Przypomina obraz nie namalowany, lecz wtłoczony w skórę – swoistą pieczątkę. Chociaż określa się go białym, tak naprawdę jest przezroczysty, a więc nie przyciąga uwagi w świetle dziennym. Może więc być dobrą opcją dla osób, którym zależy na uwiecznieniu czegoś pod skórą, jednak wolą nie decydować się na wyróżniający w tłumie tatuaż lub nie pozwala im na to miejsce pracy.


2. Biały tatuaż tylko u specjalisty.

Ten nietypowy malunek jest wykonywany białym atramentem, który różni się od białego pigmentu, wykorzystywanego przy tradycyjnych, czarnych i kolorowych tatuażach. Biały tatuaż powstaje również w inny sposób – nie tworzy się go na podstawie odbitej kalki z projektem, lecz wtłacza tusz bezpośrednio pod skórę. Tatuator może wspomagać się szablonem, jednak zabieg ten wymaga doskonałej precyzji – tusz nie powinien dotykać szablonu, gdyż może to spowodować przyciemnienie koloru tatuażu. W związku z tym, jeśli decydujesz się na biały tatuaż, powinieneś zdecydować się na tatuażystę, który specjalizuje się w tym wyjątkowym stylu.


3. Świeci w ciemnościach.

Biały tatuaż przyciągnie uwagę towarzyszy na dyskotece. Jest bowiem bardziej widoczny w świetle UV niż w świetle dziennym. Podczas gdy tatuaże pozostałych uczestników imprezy pozostaną niewidoczne w ciemnościach, Ty zachwycisz innych nietypowym malunkiem. Jeśli często odwiedzasz kluby i lubisz się wyróżniać, rozważ tę trwałą ozdobę.


4. Idealny dla osób o jasnej karnacji.

Warto pamiętać, że biały tatuaż lepiej sprawdzi się w przypadku osób o jasnej karnacji. Można wówczas spodziewać się zaplanowanego efektu. Biały atrament różni się od czarnego oraz kolorowych, przy których uzyskany efekt jest bardziej przewidywalny. Tatuaż wykonany białym tuszem jest bardziej skłonny do odbarwień, dlatego warto poważnie rozważyć wszelkie za i przeciw oraz poradzić się tatuatora w kwestii doboru tatuażu do własnej skóry przed podjęciem decyzji.

Facebook
Twitter
LinkedIn