5 wskazówek dla początkujących tatuażystów.

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tatuażem? Oto, co warto wiedzieć jako początkujący tatuator.


1. Zawsze dbaj o higienę miejsca pracy.

Nie bez powodu punkt ten jest pierwszym na liście. Higiena, sterylność i bezpieczeństwo w studiu tatuażu to podstawy, o których musi pamiętać każdy tatuażysta – niezależnie od stopnia doświadczenia. Pamiętaj o regularnym dezynfekowaniu narzędzi oraz łóżka bądź fotelu po (a także w trakcie) wizycie każdego klienta.


2. Nie przeceniaj swoich możliwości.

Tatuaże dla początkujących nie powinny być przesadnie skomplikowane. Nawet jeśli masz artystyczne zadatki i niezwykłe wizje dzieł, a rysunki na papierze tworzysz od lat, warto zacząć od prostych wzorów, które nauczą Cię precyzji oraz świadomych ruchów. Zanim nabierzesz pewności w tym, co robisz, nie eksperymentuj na skórze drugiego człowieka.


3. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!

Bycie tatuażystą to połączenie praktycznego zawodu z artystyczną pasją. Dlatego też nie możesz zapominać o nieustannych ćwiczeniach i szkoleniu się. Im większe są Twoje zdolności artystyczne (i potrafisz przenieść je na ludzką skórę), tym lepszym tatuażystą się staniesz. Dzięki regularnemu testowaniu się w różnych technikach rysunku i poprawianiu swoich umiejętności, szybko wykształcisz charakterystyczny styl, który przyciągnie wielu zafascynowanych nim klientów.


4. Nie kopiuj.

Dobry tatuażysta nigdy nie wykona dwóch identycznych prac. Zamiast decydować się na odtwarzanie tatuażów ze zdjęć, stwórz własny, charakterystyczny styl, który będzie wyróżniał Cię spośród innych artystów. Dzięki temu Twoi klienci będą wracać po Twoją twórczą pracę i nigdy nie wyjdą z salonu z tatuażem identycznym do spotkanej przypadkiem osoby.


5. Weź udział w kursie tatuażysty.

Szkoła tatuażu pomoże ci w nauce zawodu i od podstaw wyszkoli we wszystkich metodach i stylach tatuowania. Kurs tatuażysty kończy się certyfikatem – Twoja praca podczas szkolenia zostaje zweryfikowana przez wykwalifikowanych profesjonalistów, w związku z czym zyskasz pewność swojej techniki, a klienci szybciej obdarzą Cię zaufaniem. Wprowadzając w życie powyższe wskazówki, staniesz się profesjonalnym, szanowanym tatuażystą i przekształcisz swoją pasję w przynoszący profity (nie tylko finansowe) zawód.

Facebook
Twitter
LinkedIn