Odpowiedzialność jaka spoczywa na tatuażyście w salonie tatuażu.

Jakimi cechami powinien wykazywać się dobry tatuażysta? Przede wszystkim musi być odpowiedzialny. Klient udający się do tatuażysty powierza się w jego ręce, ufając, że powstałe malowidło będzie zdobić, a nie szpecić jego skórę, do końca życia.


Zero miejsca na pomyłki

Dobry tatuażysta ma świadomość, że spoczywa na nim spora odpowiedzialność. Jednocześnie nie pozwala on na to, by ów odpowiedzialność przytłoczyła go i ogarnęła strachem, który może wpłynąć na jakość wykonywanych przez niego prac. Wykonanie tatuażu wymaga nie tylko artyzmu, ale także precyzji, a nierówno wykonane kreski trudno będzie zamaskować czy poprawić. Zawód tatuażysty to praca, w której nie ma miejsca na pomyłki.


Sterylne miejsce pracy

Kolejnym zadaniem tatuażysty jest zapewnienie nienagannej higieny i bezpieczeństwa miejsca pracy. Salon tatuażu musi być zaopatrzony w spraye dezynfekujące, folie, rękawiczki – wszystko zmieniane regularnie, tuż po wizycie każdego klienta. Wykonanie tatuażu jest zabiegiem inwazyjnym. Igły nakłuwają i wprowadzają tusz pod skórę, a gotowy tatuaż jest określany raną otwartą. Prawidłowy przebieg zabiegu wpłynie na proces gojenia tatuażu, dlatego tak kluczowe jest, by tatuażysta zapewnił wszelkie niezbędne ku temu warunki.


Przed przystąpieniem do zawodu warto rozważyć udział w kursie tatuażu. Specjaliści nauczą niedoświadczonych tatuatorów odpowiednich technik, precyzji oraz zasad bezpieczeństwa w studiu tatuażu.

Facebook
Twitter
LinkedIn